Ajurvéda s Ivetkou Jánskou

úterky

Rezervace: gabina@bethelight.cz Web: www.BuddhovaZahrada.cz

17:00 - 20:00 hod.

Přijďte včas, nejdříve však 15 minut před začátkem lekce. Děkuji.

600 Kč

Fakturou po přihlášení

 
 
Ájurvéda je 5000 let staré indické poznání o životě. Je to posvátné učení a v této zrychlené době je pro nás darem. Učí nás, jak obnovit ztracenou rovnováhu, a tím zlepšit naši psychiku a zdraví. Na naši rovnováhu mají vliv především naše myšlenky, emoce, strava, životní styl, respektování přirozených rytmů. To všechno nás buď srovnává nebo vychyluje. Ájurvéda nás učí, že příčinou nemocí jsou naše emoce a neklidná mysl. Vede nás k tomu, abychom změnili svůj životní styl. Učí nás, jak pečovat o naše tělo, o chrám naší duše
 
Srdečně vás zveme na pět letních večerů, na pět příjemných posezení u čaje, na kterých si budeme povídat o ájurvédě, o zdravém životním stylu, o pravidlech šťastného života. Čekají nás také společné meditace a naučíme se jednoduchá, ale účinná dechová cvičení. Každému večeru je věnováno jedno téma. Večery je možné navštívit i samostatně. Setkání jsou určená pro začátečníky a nejsou tedy potřeba vůbec žádné předchozí znalosti.  Zaměříme se především na praktická doporučení. Na večerech s ájurvédou se setkáme s Ivetkou, která je velmi vyhledávaná pro své konzultace a ájurvédské procedůry. Ivetka studuje výhradně u indických učitelů, kterým je indická kultura vlastní. Studovala i na Srí Lance, přímo v kolébce ájurvédy.
 
Reference klientky:
"Paní Janská je andělský člověk. Ukazuje mi novou cestu a díky ní začínám mít zcela jiný pohled na život." Klára Hladišová
 
3.7. Život podle ájurvédy
Ájurvéda nás vede ke šťastnému a naplněnému životu. Učí nás žít v přítomném okamžiku, méně hodnotit a více pozorovat, méně mluvit a více naslouchat. Budeme si povídat o rodině, partnerství, práci a o každodenním životě z pohledu ájurvédy. 
 
 
10.7. Negativní emoce jako příčina nemocí
Ájurvéda učí, že příčinou nemocí jsou emoce. Pokud zklidníme svou mysl, automaticky se zklidní i emoce. Nastavíme tím vnitřní rovnováhu, která se přenese i do našeho těla. Naopak psychická nerovnováha ovlivňuje naši endokrinní soustavu, ta má vliv na náš metabolismus a na tvorbu tkání a výsledkem je nemoc. 
 
 
 17.7. Jaký jsme typ podle ájurvédy
Ájurvéda rozlišuje tři typy lidí podle převažujícího elemementu. Převaha jednoho elementu způsobuje nerovnováhu, kterou bychom měli vyvážit. Každý ze tří skupin lidí má sklony k určitému typu postavy, dají se uhádnout nemoci, má doporučenou strava, bylinky i ájurvédské procedury. Například vátový typ bývá roztěkaný, neklidný, přichází s ním chaos. Bývají velmi hubení. Ví se, že převažující váta způsobuje neklidnou hlavu a stres, také vysušuje kůži, klouby a kosti. Pro vátové typy jsou doporučené oleje a procedůry.
 
 
 
 21.8. Jak pomoci početí díky ájurvédě
Jedním ze základních spisů ájurvédy je Sušrut samhitá, který se rozsáhle věnuje tématu přípravy na početí. Tyto rady a doporučení jsou dalším darem pro naši zrychlenou dobu. Naučíme se několik jednoduchých pravidel, které budou opět začínat u naší psychiky.
 
 
 28.8. Konzultace
Poslední večer bude věnovaný tématům a problémům, se kterými přijdou sami účastníci. Setkáme se opět ve skupince, ale budeme se věnovat konkrétním dotazům. Můžeme se tak k nějakému tématu vrátit nebo otevřít úplně nové.