Ajurvéda s Ivetkou Jánskou

středa

Rezervace: gabina@bethelight.cz Web: www.BuddhovaZahrada.cz

18:00 - 20:00 hod.

Přijďte včas, nejdříve však 15 minut před začátkem lekce. Děkuji.

600 Kč

Fakturou po přihlášení

Srdečně vás zveme na setkání u dobrého čaje v krásném studiu Hortenzie. Budeme si povídat o tématu "Jak pomoci početí díky ájurvédě"a zaměříme se především na praktická doporučení. 

Ájurvéda je 5 000 let staré indické poznání o životě. Je to posvátné učení a v této zrychlené době je pro nás darem. Učí nás, jak obnovit ztracenou rovnováhu, a tím zlepšit naši psychiku a zdraví. 

Budeme čerpat ze základního spisu ájurvédy, kterým je Sušrut samhitá. Budeme si povídat o všem, co patří do přípravy na početí, tedy o ájurvédském životním stylu, lunárním cyklu, bylinkách a ájurvédských procedurách.

Ájurvéda nás učí, že na naši rovnováhu mají vliv především naše myšlenky, emoce, strava, životní styl a respektování přirozených rytmů. 

Kromě povídání nás čeká také společná meditace s mantrou Ády Šakty, která posiluje naši ženskou stránku. 

Setkání povede Ivetka, která je velmi vyhledávaná pro své konzultace a ájurvédské procedůry. Ivetka studuje výhradně u indických učitelů, kterým je indická kultura vlastní. Studovala i na Srí Lance, přímo v kolébce ájurvédy.

Reference klientky:
"Paní Janská je andělský člověk. Ukazuje mi novou cestu a díky ní začínám mít zcela jiný pohled na život." Klára Hladišová

3.7. Život podle ájurvédy
Ájurvéda nás vede ke šťastnému a naplněnému životu. Učí nás žít v přítomném okamžiku, méně hodnotit a více pozorovat, méně mluvit a více naslouchat. Budeme si povídat o rodině, partnerství, práci a o každodenním životě z pohledu ájurvédy. 
 
 
10.7. Negativní emoce jako příčina nemocí
Ájurvéda učí, že příčinou nemocí jsou emoce. Pokud zklidníme svou mysl, automaticky se zklidní i emoce. Nastavíme tím vnitřní rovnováhu, která se přenese i do našeho těla. Naopak psychická nerovnováha ovlivňuje naši endokrinní soustavu, ta má vliv na náš metabolismus a na tvorbu tkání a výsledkem je nemoc. 
 
 
 17.7. Jaký jsme typ podle ájurvédy
Ájurvéda rozlišuje tři typy lidí podle převažujícího elemementu. Převaha jednoho elementu způsobuje nerovnováhu, kterou bychom měli vyvážit. Každý ze tří skupin lidí má sklony k určitému typu postavy, dají se uhádnout nemoci, má doporučenou strava, bylinky i ájurvédské procedury. Například vátový typ bývá roztěkaný, neklidný, přichází s ním chaos. Bývají velmi hubení. Ví se, že převažující váta způsobuje neklidnou hlavu a stres, také vysušuje kůži, klouby a kosti. Pro vátové typy jsou doporučené oleje a procedůry.
 
 
 
 21.8. Jak pomoci početí díky ájurvédě
Jedním ze základních spisů ájurvédy je Sušrut samhitá, který se rozsáhle věnuje tématu přípravy na početí. Tyto rady a doporučení jsou dalším darem pro naši zrychlenou dobu. Naučíme se několik jednoduchých pravidel, které budou opět začínat u naší psychiky.
 
 
 28.8. Typologie podle ájurvédy, životní styl a strava
Poslední večer bude věnovaný tématům a problémům, se kterými přijdou sami účastníci. Setkáme se opět ve skupince, ale budeme se věnovat konkrétním dotazům. Můžeme se tak k nějakému tématu vrátit nebo otevřít úplně nové.