Můj příběh

Jana Hrabalová Bendová

Hormonální jóga ● Obličejová jóga
Hatha jóga ● Dětská jóga

Vystudovala jsem strojní fakultu ČVUT v Praze a poté jsem téměř 15 let pracovala v bankovnictví, od řadového zaměstnance až po manažerské posty. Vím, co znamená pracovat pro velké korporace, kde můžete zažít skvělý pocit při zavádění nových produktů, procesů a projektů, ale musíte dělat i věci, které Vás zkrátka nenaplňují, jste pod neutuchajícím tlakem a mnohdy i stresem. Začala jsem být unavená, objevily se první zdravotní komplikace.

Tehdy jsem náhodou objevila hormonální jógovou terapii a prakticky okamžitě jsem se přihlásila na měsíční kurz. Už po první lekci jsem se cítila úžasně, měla jsem spoustu energie a vitality, kterou stres a sedavé zaměstnání odebíraly. Po necelém měsíci cvičení se mi zharmonizovala moje štítná žláza, se kterou jsem měla problémy a trpěla jsem hypofunkcí. Již jsem nemusela denně brát umělé hormony - stal se zázrak! A já stále cvičila a věřila, že tohle má velký smysl. Asi i díky cvičení hormonální jógy se pomalu měnil také můj pohled na svět a na to, co má a co nemá nadále smysl.

Jednoho dne jsem se definitivně rozhodla! Stanu se certifikovanou lektorkou a vydám se na novou a neznámou cestu, která mi ale dávala čím dál větší smysl a také sílu! Certifikace pro lektorství této metody, uděluje pouze její autorka – Brazilka – paní Dinah Rodrigues – a to pouze instruktorům klasické jógy. Začala jsem tedy nejdříve studovat hatha jógu a kromě klasické jógy jsem se připravovala i na zkoušky u Dinah. Při studiu klasické jógy jsem poznala další kolegyně, které měly o zkoušky u Dinah zájem. Při společných diskuzích jsme dospěly k tomu, že by bylo skvělé pozvat Dinah do Prahy – oslovily jsme Dinah a ta nám odpověděla, že ráda přijede.

V červnu 2016 Dinah opravdu přiletěla do Prahy! Připadalo mi to jako zázrak! A co teprve, když jsem ji poprvé uviděla! Nevěřila jsem vlastním očím – opravdu je té ženě, co stála přede mnou 89 let? Byla vitální, milá, usměvavá, vtipná – zkrátka chodící reklama vlastní metody! Na celé metodě, o které říká, že je to v podstatě krije - pracovala více než 20 let s lékaři, fyzioterapeuty a jógovými učiteli. Stále ji vylepšuje a pracuje na dalších sestavách.