Představujme vám lektorky a lektory Studia Hortenzie a těšíme se na vás na našich seminářích!

Přečtěte si naše příběhy o tom, jak jsme se dostali k výuce jógy či jiným zajímavým oborům, zkrátka proč nás to baví a naplňuje. Přikládáme i osvědčení o vzdělání, na kterém vytrvale pracujeme. Těšíme se na osobní setkání!

Jana Hrabalová Bendová

Majitelka Studia Hortenzie ● Hormonální jóga pro ženy, muže a diabetiky ● Hatha jóga ● Dětská jóga

Vystudovala jsem strojní fakultu ČVUT v Praze a poté jsem téměř 15 let pracovala v bankovnictví, od řadového zaměstnance až po manažerské posty. Vím, co znamená pracovat pro velké korporace, kde můžete zažít skvělý pocit při zavádění nových produktů, procesů a projektů, ale musíte dělat i věci, které Vás zkrátka nenaplňují, jste pod neutuchajícím tlakem a mnohdy i stresem. Začala jsem být unavená, objevily se první zdravotní komplikace.

Tehdy jsem náhodou objevila hormonální jógovou terapii a prakticky okamžitě jsem se přihlásila na měsíční kurz. Už po první lekci jsem se cítila úžasně, měla jsem spoustu energie a vitality, kterou stres a sedavé zaměstnání odebíraly. Po necelém měsíci cvičení se mi zharmonizovala moje štítná žláza, se kterou jsem měla problémy a trpěla jsem hypofunkcí. Již jsem nemusela denně brát umělé hormony - stal se zázrak! A já stále cvičila a věřila, že tohle má velký smysl. Asi i díky cvičení hormonální jógy se pomalu měnil také můj pohled na svět a na to, co má a co nemá nadále smysl.

Jednoho dne jsem se definitivně rozhodla! Stanu se certifikovanou lektorkou a vydám se na novou a neznámou cestu, která mi ale dávala čím dál větší smysl a také sílu! Certifikace pro lektorství této metody, uděluje pouze její autorka – Brazilka – paní Dinah Rodrigues – a to pouze instruktorům klasické jógy. Začala jsem tedy nejdříve studovat hatha jógu a kromě klasické jógy jsem se připravovala i na zkoušky u Dinah. Při studiu klasické jógy jsem poznala další kolegyně, které měly o zkoušky u Dinah zájem. Při společných diskuzích jsme dospěly k tomu, že by bylo skvělé pozvat Dinah do Prahy – oslovily jsme Dinah a ta nám odpověděla, že ráda přijede.

V červnu 2016 Dinah opravdu přiletěla do Prahy! Připadalo mi to jako zázrak! A co teprve, když jsem ji poprvé uviděla! Nevěřila jsem vlastním očím – opravdu je té ženě, co stála přede mnou 89 let? Byla vitální, milá, usměvavá, vtipná – zkrátka chodící reklama vlastní metody! Na celé metodě, o které říká, že je to v podstatě krije - pracovala více než 20 let s lékaři, fyzioterapeuty a jógovými učiteli. Stále ji vylepšuje a pracuje na dalších sestavách. 

Jitka Janešová

Hormonální jóga pro ženy a muže ● Hatha jóga ● Dětská jóga ● Jin jóga

Jóga je pro mne cestou, na které je stále co objevovat. K józe mne před několika lety přivedly zdravotní problémy se zády. Cítila jsem rovněž potřebu zpomalit své hektické životní tempo. Časem bolesti zad pominuly spolu s tím, jak se i mysl a můj celkový projev stával klidnějším. Na józe se mi líbilo propojení dechu s pohybem, její komplexnost působení na tělo i ducha. Našla jsem pohyb, který mi dával smysl! 

Časem se moje praxe stávala stále hlubší a intenzivnější. 
Jógová praxe mne oslovila natolik, že jsem se jí začala aktivně věnovat a hlouběji studovat u nás i v zahraničí. Postupně se tak jóga stala přirozenou součásti mých dnů. Jóga je pro mě cestou s návodem, jak se cítit dobře, udržet si vnitřní klid a nadhled. Předávat jógu druhým je pro mne jeden ze způsobů, jak lidem pomáhat ke spokojenosti, zdraví a celkové vitalitě.

Sama praktikuji vinnyasa jógu. K této praxi jsem nedávno přidala i sestavu hormonální jógy pro ženy, která mi pomohla vyrovnat hormonální hladinu. Mám z toho velkou radost a věřím, že i pro ostatní ženy se hormonální jóga stane cestou k ozdravení, vitalitě a spokojenosti. Vnímám hormonální jógovou terapii jako velice prospěšnou pro ženu v každém věku. Její účinnost mám ověřenu na sobě a každý další den s hormonální jógou mne utvrzuje o neobyčejné příznivosti pro tělo a mysl, vitalitu a harmonii.

Nesmírnou motivací jsou pro mne pozitivní ohlasy žen, jejich radost z překonaných obtíží a samozřejmě i miminka, která se narodila.

 Absolvovala jsem kurz učitele jógy (hatha jóga, dětská jóga, hormonální jóga pro ženy dle Dinah Rodrigues) a začala jógu vyučovat. V současné době obohacuji svou jógovou praxi o studium jin jógy. Vnímám studium a učení jógy s pokorou a radostí a takto se ji snažím šířit a předávat lidem kolem sebe.

Mou velkou vášní je kromě jógy i cestování po světě i po Čechách, miluji malování a přírodu ve všech jejich podobách.

Jana Coufalová

Make-up & fashion stylist; projekt Život je krásný

Věřím, že má práce je mým posláním. Zároveň cítím, že je mou vášní i velkou láskou. Pomáhám ženám podtrhnout jejich krásu, uvědomit si svou vlastní hodnotu a najít si cestu k pochopení sebe sama. Protože je pro mě v péči velmi důležitá kvalita produktů, spolupracuji s lidmi, kteří mají stejnou nebo alespoň podobnou filozofii jako já a zastupují značky, které kladou velký důraz na výrobu a složení v souladu s přírodou. Krása bez kompromisů. Přáním mým i každé ženy je především zdravá a šťavnatá pleť, která září, a proto si do každodenního života vkládáme rituály hýčkání. Mým rukopisem je svěží, krásný a čistý make-up, který dodá správné sebevědomí a šmrnc. Společně se učíme, jak se nalíčit na různé příležitosti podle toho, jak se cítíme nebo jak bychom se potřebovaly cítit. Objevujeme nejen kouzlo "terapie rtěnkou a lakem na nehty",  ale učíme se i nacítit a pochopit energii oblečení, které  v našem životě hraje důležitou roli.

Jako profesionální vizážistka a stylistka s více jak 5-letou praxí v oboru pečuji o ženskou krásu. Můj pracovní příběh však tvoří několik cest a etap. Od studia Palackého Univerzity v Olomouci, přes 8 let v korporátním světě developerských projektů, mě nakonec moje celoživotní touha pečovat o ženskou krásu a duši přivedla na rozvoj své vlastní kreativity. Díky tomu se nastartoval můj nový směr, kterému vděčím za to, kým jsem dnes.

Společně s Anetou Pavlovou jsme vytvořily projekt Život je krásný, který je projektem pro ženy a o ženách, o jejich vnitřní i vnější kráse, o touze vidět se a vnímat se jako žena a umět sama sobě poděkovat za to, jaká jsem. Originální a autentická.

Motto: Většina vidí, jaká žena jsi, ale já Tě vidím, jaká bys mohla být.

Dana Dobřichovská

LYMFA - cesta ke zdraví a štíhlejší postavě

Dana je žena, která je aktivní v mnoha oblastech. Téměř 20 let podnikala v módním průmyslu, vybudovala módní značku  - Pletadesign. Jejím koníčkem bylo vždy zdraví a životní styl.

Už před mnoha lety jí lákala kulturistika a tak si udělala kurz kulturistiky, následoval další sport spinning a stala se lektorem. Dárek, který od manžela dostala v roce 2009 ji, ale změlnil profesní život téměř úplně. Začala se věnovat a vzdělávat v oblasti anti - agingu. Má masérské a kosmetické kurzy a především kurzy týkající se lymfatického systému a jak sama říká: „Lymfy není třeba se bát, lymfu je dobré znát!“  Dnes je majitelkou kosmetické školy – kosmetika 21. století a spolupracuje s masérskou školou. Její každodenní činností je práce se ženami a jejich seberealizací v oblasti krásy i podnikání.

Linda Donáthová

Jin a jang jóga

Linda se s jógou setkala už před 15 lety, kdy ještě tolik "nefrčela", hlavně přes knížky André van Lysebetha. Uchátily ji tehdy nejen ásany, které si doma skoro potajmu zkoušela, ale i celý životní styl, který jóga představuje. Pak, protože studovala, potřebovala dlouhé hodiny sezení nad knížkami kompenzovat nějakým pohybem, který by jí ale zároveň dával smysl – a byla z toho láska k bikram yoze, náročnému cvičení v horku, které vychází z hatha jógy. Cvičila a všechno bylo fajn, ale nakoec jí přece jen začala scházet "stará dobrá" klasická jóga, při níž se člověk ponoří trošku hlouběji. Vrhla se tedy konečně na pořádné studium jógy a získala certifikát lektora II. třídy na České akademii jógy pod vedením Lady Rokosové, Míly Sávitrí Mrnuštíkové a Marie Moravcové. K tomu ještě absolvovala intezivní kurz jin jógy u kanadské lektorky Angely Jervis-Read a vzdělává se dál, jóga je pro ni totiž – jak už bylo řečeno – cestou a životním stylem.

Při sestavování lekcí pracuje jak s prvky klasické jógy, tak s poznatky z jin jógy, a proto se její hodiny dají nazvat jin-jangovou zkušeností, která ráno povzbudí a večer uklidní a naladí ke spánku.

Iva Fiedlerová

Zdraví se nedá koupit – zdravím můžete jen zaplatit…

Rychlé tempo moderního života, stres v práci, péče o děti a domácnost a spoustu jiných povinností dnes čeká každou ženu.

Není se tak čemu divit, že přicházejí ženské problémy (PMS, bolestivá a nepravidelná menstruace, zánětlivé procesy atd).

Ráda Vás seznámím s bylinnými přípravky, které mají jemnější působení, jsou méně toxické než syntetické léky, nejsou návykové  a nevyvolávají alergie.

Iveta Janská

Ájurvéda

Ájurvéda je 5 000 let staré indické poznání o životě. Je to posvátné učení a v této zrychlené době je pro nás darem. Učí nás, jak obnovit ztracenou rovnováhu, a tím zlepšit naši psychiku a zdraví. 
Na svých seminářích čerpám ze základního spisu ájurvédy, kterým je Sušrut samhitá. 

Ájurvéda nás učí, že na naši rovnováhu mají vliv především naše myšlenky, emoce, strava, životní styl a respektování přirozených rytmů. 

Poznámka Studia  Hortenzie:

Ivetka, která je velmi vyhledávaná pro své konzultace a ájurvédské procedůry. Ivetka studuje výhradně u indických učitelů, kterým je indická kultura vlastní. Studovala i na Srí Lance, přímo v kolébce ájurvédy.

Reference klientky:
"Paní Janská je andělský člověk. Ukazuje mi novou cestu a díky ní začínám mít zcela jiný pohled na život."

Klára Hladišová

Vendula Johanes

fyzioterapeut se specializací na metodu Ludmily Mojžíšové

Působím na ambulantní rehabilitaci v Olomouci a provádím semináře v Praze, Brně a Olomouci. Metodou Ludmily Mojžíšové se intenzivně zabývám 9 let. Výsledkem mé dosavadní práce je 83 miminek a neustále přibývají další.

K metodě Ludmily Mojžíšové mě vedla dlouhá cesta, ale jsem si jistá, že je to ta nejlepší cesta, kterou jsem se mohla vydat. Přináší mi mnoho uspokojení, je mou součástí a ráda své poslání, zkušenosti a energii předávám s empatií a pokorou dál, se vším ráda pomůžu a poradím pokud to bude v mých silách.

Největší pocit naplnění zažívám při čtení zpráv od svých pacientek, že otěhotněly, srovnal se jim menstruační cyklus, že ovulují, že odezněly bolesti zad a jsou na tom psychicky lépe, odhodlány jít dál, vytrvat, zkoušet a nevzdávat se.

Je pro mě hnacím motorem každé nové těhotenství a naplňuje mě štěstím každé narozené miminko. Vždyť jsem pomohla k něčemu tak úžasnému, k novému životu. Miluji svoji práci.

Vzdělání:

2003-2006 Diplomovaný fyzioterapeut, VOŠ

2009 Osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu v oboru fyzioterapie

2011-2014 Fyzioterapia, SZU Bratislava

2015 - 2018 Management ve zdravotnictví, UTB ve Zlíně

Lenka Marečková Čečetková

Čchi-kungu sa venujem od roku 2001, učím od roku 2003. V rokoch 2001 - 2016 som sa venovala prevažne systému Zhong Yuan Qigong (ZYQ), ktorý vedie majster Xu Mingtang. 15 rokov som bola jeho osobnou žiačkou, pracovala ako inštruktorka 3. stupňov s právom viesť meditačné retreaty a taktiež liečila metódou Image Medicine (5 rokov intenzívne). Absolvovala som 5 meditačných pobytov v Šaoline a veľké množstvo retreatov u nás aj v zahraničí, s majstrom ako aj mnohými ďalšími inštruktormi.

Popri ZYQ som sa od roku 2006 učila systemickým konšteláciám Berta a Sophie Hellinger, najprv u Zdeňky Tuškovej, neskôr priamo u Hellingerovcov. Od roku 2013 vediem vlastné konštelačné semináre.

Po silných meditačných zážitkoch v rokoch 2014 a 2015 som pocítila potrebu sebarozvíjania širším smerom a začala sa venovať aj tibetskému Dzogchenu (Namhkai Norbu Rinpoche), Holistickému jazyku tanca (Zola Dubnikova) a hatha joge, z ktorej som si spravila aj inštruktorské skúšky (Václav Krejčík, Michaela Hluchová) a v súčasnosti ju aj vyučujem.

Chcela som sa hlbšie venovať ženským témam a ženskej spiritualite. Napriek mnohému pozitívnemu, ktoré mi taoistické a budhistické techniky priniesli a napriek výborným meditačným výsledkom som sa v istej fáze svojej cesty cítila ako žena nespokojná. Táto nespokojnosť sa preniesla aj na moje fyzické telo a prejavili sa zdravotné problémy ženského charakteru. Mala som pocit, že potrebujem niečo iné, cvičiť inak, ale nevedela som presne ako.

Podobnú skúsenosť som mala už v minulosti, pri práci v komerčnom sektore a uvedomila som si podobnosti medzi rôznymi systémami tohoto sveta. Prevažná väčšina z nich je vybudovaná na mužských princípoch a ženy, aj keď v nich dosahujú úspechy, sa často vo výsledku necítia naplnené. Týka sa to aj duchovného sveta, čo následne prispieva k ešte väčšej dezorientácii žien – snažia sa, cvičia a keď v konečnom dôsledku nie sú spokojné, vinia samé seba.

Inšpirovaná vnútornou potrebou aj novými stretnutiami som v roku 2017 začala rozvíjať experimentálne semináre, ktoré sa účastníkom veľmi páčili. Nabrala som odvahu na ďaleko väčšiu spontánnosť, zúročila roky cvičenia aj následného vzdelávania. Ako odpoveď na vlastné hľadanie a naplnenie osobných potrieb som poskladala Jin-jang čchi-kung pre ženy. Na žiadosť žien v mojom okolí som ho začala aj učiť a keďže sa cvičenie stretlo s pozitívnym ohlasom, jeho cesta pokračuje ďalej a čoskoro bude mať aj ďalšie inštruktorky.

Medzičasom som stretla svoju ďalšiu učiteľku Tsultrim Allione, ktorá sa venuje ženským témam v budhizme už takmer 50 rokov a je v tomto zmysle asi úplnou priekopníčkou. Jej práca ma nesmierne povzbudila v ďalšom rozvoji, nakoľko prešla veľmi podobnými skúsenosťami.

Návrat ženského - ženskej energie jemnej aj divokej, ženského vnímania, precítenie tela ako „duchovného“ nástroja (ako protiklad transcendentálneho vnímania duchovna, ktoré požaduje oddelenie duše od tela) je potrebný nielen pre ženy samotné, ale aj pre celý svet. Vytlačenie tohto princípu na okraj spoločnosti sa prejavuje vo vzťahu k prírode, v politike, vo vzdelávaní, vo výchove (od detstva uplatňovaný výkonnostný princíp) a zdá sa, že je najvyšší čas, aby sme sa pokúsili obnoviť rovnováhu.

Kamila Jiříková

Tajemství pánevního dna

Jsem instruktorkou jógy a Školy pánevního dna a její jedinečné a celistvé metody 3x3, která získala akreditaci MŠMT. Je to metoda, která bere v úvahu celou bytost člověka, fyzické tělo, emoce a energii (první trojka v názvu) a také celistvost ve fyzické rovině, tedy jak spolu souvisí patra chodidel,pánve a krku (druhá trojka v názvu). Z různých mě známých metod je to jediná metoda, kde díky vlastnímu prožitku naleznete souvislosti jednotlivých pater a rovin těla, souvislost s dechem, najdete
a naučíte se používat jednotlivé vrstvy pánevního dna a zároveň objevíte celý prostor pánve.
Během základního semináře Tajemství pánevního dna 1 pochopíme tyto souvislosti, v semináři
Pánevní dno v pohybu se naučíme používat pánevní dno tak, aby bylo impulsem pro pohyb a v
Tajemství 2 se budeme více věnovat krčnímu segmentu, nohám, jizvám a pokročilým technikám
pánve.
Józe se věnuji přes 20 let a prostoru pánve a jeho spojitostem od roku 2015.

Nic se neděje v životě náhodou a tak jak k józe, tak k pánevnímu dnu, jsem byla životními událostmi přivedena. Prožitá traumata spojená s oblastí pánve, která jsem se snažila nevidět, neslyšet se začala silně hlásit o svůj prostor, o své právo na jejich přijetí a v tu chvíli mě cesta přivedla do Školy pánevního dna a tantře.

Po absolvování základního semináře jsem se rozhodla stát se lektorkou. Důvodem bylo pochopení jakou hloubku, změny v životě a ve vnitřním prožívání přináší poznání prostoru pánve. Právě jeho reálné nalezení včetně jednotlivých vrstev pánevního dna a přirozenému dechu mi umožnilo nalézt zde skryté poklady. A to pocity lehkosti a hravosti, vnímání proudící energie ve formě chvění, pulzace a radosti. Na druhé straně silný pocit ukotvení, sebejistotu a hlubokou úctu a posvátnost ve vnímání ženského klínu, což mi přineslo i porozumění tomu, co znamená síla ženy.

S touto silou se lehčeji a zároveň sebevědoměji kráčí životem a je nyní mnohem snazší si pro sebe vytvořit svůj prostor, vnímat své osobní potřeby, realizovat své touhy a sny. Zároveň dochází k uvolňování tabu spojených se sexualitou a tím k otevřené komunikaci o jedné z nejpřirozenějších a nejzákladnějších sil.

Tento radostný, tvořivý, ale zároveň i pevný a stabilní postoj je předatelný dalším ženám a generacím a tím může přispět k proměně společnosti.

Eva Kulhánková

Myšlenková očista

Co máme ukryto v duši, tak vidíme svět kolem sebe.

Léta jsem si myslela, že musím jít životem, tak jak chtějí rodiče nebo ostatní lidé. Nebyla jsem šťastná, spokojená, zdravá a nevěděla, že takto žít nemusím. Byla jsem naučená „sedávat v koutě, mít zástěru a na ní dvě velké kapsy“ a do nich jsem cpala všechna svá trápení. Měla jsem v sobě chaos, nepracovala jsem automaticky a s chutí. Nevěděla jsem, že mohu žít, jak chci já. Když jsem „vykoukla“ hned jsem byla zase zahnána do kouta. Nesměla jsem mluvit. Byla jsem naučená poslouchat a nemluvit.

Toto vše způsobilo psychické poškození, zdravotní problémy.

Jednou jsem uslyšela větu „máš tolik, kolik dovolíš (sobě)“. Rozebrala jsem jí ze všech stran a začala chápat její smysl. Po určitém čase jsem se rozvedla. Začala jsem si vybírat lidi, se kterými se budu stýkat. Ti, kteří mi jen odebírali energii díky jejich negativnímu postoji, už neměli v mém životě místo. Věta „máš tolik, kolik dovolíš“ se dá vyložit různě. Například pozitivně: Máš tolik, kolik připustíš. K této větě se dá také ale přistoupit negativně. Jestli si ke mně něco dovolíte, ostře se ohradím. Je to jen na nás, jaký bude náš život.

Postupně jsem absolvovala různé psychologicky zaměřené kurzy. Zjistila jsem, že psychologie je moje parketa. Kurz myšlenková očista bylo to pravé, co jsem dlouhá léta hledala a díky němuž jsem prozřela. Začala jsem se starat o své duševní zdraví.

Naučila jsem se ovládat své myšlenky. Vím, že stres bude do mého života přicházet nestále, ale nyní již vím, jak s ním naložit, aby mi neškodil. Naučila jsem se metodu, jak se jej zbavit za 1 minutu. Mé buňky jsou plné pozitivního a negativní se tam jen tak nedostane. Po 20 letech tohoto praktikování jsem zdravá, spokojená a život a jeho běh je v mých očích něco báječného. Vážím si života, chápu ho. Myšlenková očista, má na mém klidném žití 80% podíl. Konečně je má oblíbená věta „mám tolik, kolik dovolím“ zcela naplněna. Jsem šťastná, že mohu nyní tuto metodu šířit dál a pomáhat ostatním ke spokojenému životu.

Svůj život máme jen ve svých rukou  a jestliže se cítíte špatně – můžete to změnit jen vy – ostatní za to nemohou.

PaedDr. Martina Mangová

Lunární jóga ● Hormonální jóga pro ženy, muže a diabetiky

Pohyb mě vždy bavil a baví mě hlavně jeho léčivé aspekty. Díky tomu mám doktorát ze sportu a od roku 2006  certifikáty z Lunární jógy a Hormonální jógy. Pohybem jsem se naučila udržovat záda bez bolestí, získávat chybějící energii, harmonizovat hormonální systém, zbavit se bolestí při menstruaci, doléčit akné, udržovat se po fyzické i psychické stránce v pohodě. Nyní své vědomosti předávám na mých kurzech Lunární a Hormonální jógy.

Jsem zakladatelkou Lunární i Hormonální jógy v ČR. Od r. 2006 jsem pomohla mnoha ženám k větší radosti ze života a nasbírala bohaté zkušenosti a ohlasy od žen.

Můj první kontakt s jógou byl již v mateřské škole. Naše paní učitelka s námi cvičila snad každý den, ještě dnes si vzpomínám na mnoho cviků, které mě bavily. Bylo to pro mě jako výlet do jiného světa. Asi kolem 14 let mě začaly mírně trápit bolesti zad, které se velmi zintenzívnily při prvním těhotenství. Díky těmto problémům se zády jsem se seznámila s cviky paní Ludmily Mojžíšové, které mě ještě na vysoké škole naučila jedna fyzioterapeutka. Bolesti zad byly pro mě motivací neustále cvičit a zdokonalovat se, objevovat stále další účinné metody (jógu, tai či, čchi kung, pilates, kineziologii…) jak být bez bolestí.

Skoro 15 let jsem předcvičovala aerobik a kalanetiku a bylo by tomu tak i nadále, nebýt mého pocitu naprostého vyčerpání. Nebylo to přes noc – postupně vlivem mého životního stylu. Vše jsem chtěla dělat „perfektně“, tak jak to „má“ být – rodinu (3 děti), podnikání v oblasti zahraničního obchodu, překlady, renovování domu i předcvičování. Takže mi bylo jasné, že je potřeba něco změnit – již nevydávat tolik energie, ale naučit se ji čerpat.

Jógu jsem si nejprve začala cvičit doma „potají“ a žasla jsem nad jejími úžasnými a okamžitými účinky v podobě zvýšení energie a větší vyrovnanosti. To mě motivovalo k dalšímu vzdělávání, zkoumání a hledání. V roce 2002 jsem pak složila doktorát z tělesné výchovy a sportu. V té době jsem se již začala zabývat psychosomatikou, kineziologií – absolvovala jsem kurz „Klíč k životu“, Reiki atd.

O něco později jsem objevila knihu Lunární jóga, která mě (hlavně svými tanci, které ovlivňují plodnost) nadchla natolik, že jsem okamžitě vyhledala na webu nejbližší kurzy a začala ji studovat, od roku 2004 pak přímo u její zakladatelky - paní Adelheid Ohligové. I po skončení intenzivního dvouletého studia se 3 x v roce účastním pravidelných doškolování pro lektorky Lunární jógy.

V červnu 2006 jsem absolvovala kurz Hormonální jógy, kterou sestavila Dinah Rodrigues z Brazílie. Hormonální jóga je v podstatě terapii pro ženy s nízkou hladinou hormonů nebo s hormonální nerovnováhou (tj. pro ženy v přechodu - i předčasném, po přechodu, s polycystickými vaječníky, nepravidelnostmi menstruace…) V roce 2007 jsem zorganizovala 1. mezinárodní seminář Hormonální jógy Diny Rodrigues u nás v ČR v Hlavici a v roce 2008 jsem byla spoluorganizátorkou stejného semináře ve Vídni.

Moje vzdělání a praxe

  • Vystudovala jsem FTVS UK v Bratislave, kde jsem  v roce 2002 složila doktorát z tělesné výchovy a sportu.
  • V letech 2003 až 2006 jsem intenzivně studovala Lunární jógu u její zakladatelky Adelheid Ohligové v Německu.
  • 2 - 3 x v roce se pak účastním pravidelných doškolování pro lektorky Lunární jógy.
  • V červnu 2006 jsem absolvovala kurz Hormonální jógy a certifikát jsem získala u Dinah Rodrigues z Brazílie, která Hormonální jógu asi před 26 lety vytvořila.
  • V roce 2007 jsem organizovala 1. mezinárodní seminář Hormonální jógy přímo s Dinou Rodrigues u nás v ČR v Hlavici a v roce 2008 jsem byla spoluorganizátorkou semináře ve Vídni.
  • V červenci 2007 jsem se stala lektorkou jógy pro děti - po ukončení studia u Thomase Bannenberga z Německa.
  • V prosinci 2009 jsem ukončila třísemestrální studium Celostní muzikoterapie na Univerzitě Palackého v Olomouci s PaedDr. Lubošem Holzerem.
  • V červnu 2010 jsem u Diny Rodriguesové získala certifikát na výuku Hormonální jógy pro diabetes. Tento druh HJ může diabetikům pomoci zlepšit jejich zdravotní stav i psychiku, snížit dávky inzulínu a do budoucna předejít eventuálním komplikacím, které někdy toto onemocnění přináší.
  • A v květnu 2013  jsem u ní získala ještě i certifikát na výuku Hormonální jógy pro muže. Bylo to pro mě velmi inspirativní setkání - Dině bylo ten rok 86 let a byla obdivuhodně vitální. Stále ještě zůstává jedinou na celém světě, kdo vyškoluje lektorky a lektory Hormonální jógy.
  • Průběžně se účastním různých seminářů léčebných technik - např. LTVJ, Ruské techniky a Sebeléční.

Nyní své nasbírané vědomosti a zkušenosti již 11 let předávám dál formou cvičení, seminářů, přednášek, kurzů, individuálních hodin a poradenství.

Monika Sedláková

Jóga je jednota. Těla, duše, mysli.
Jóga není soutěž, všichni jsme si rovni.
Jóga je životní cesta.
A já to cestou kráčím skoro 8 let a poslední 3 roky sdílím svůj směr i s ostatními.
Absolvovala jsem 150 hodin učitelského tréninku schváleného MŠMT v Praze.
A taky 200 Yoga Alliance teacher training v Indii, Rishikeshi.
Odmalička jsem byla vedená k nejrůznějším sportům, od gymnastiky, přes balet či závodní plavání. Jóga pro mě však přesahuje pouhé fyzické cvičení.
Sdílení malých zrníček učení, která ve mně zaseli mí učitelé je pro mě nejvyšším požehnáním.
Pojďme společně rezonovat a zářit v rytmu našeho dechu.
Let it flow.

Martina Slabá

Věnuji se rozvíjení ženství a cestě ženy ke své síle, přirozenosti, hlubinné tvořivosti a ke svému jedinečnému potenciálu.

Zaměřuji se na každodenní vylaďování cesty k sobě s povoláním, partnerstvím, mateřstvím i dalšími oblastmi života, a na to, jak zůstat i v gejzírech každodenních činností ve spojení se svým nitrem, intuicí a moudrostí svého těla.

Věnuji se také rozvíjení vztahů mezi ženami a muži založenými na vzájemné úctě, lásce a touze po hloubce a plnosti.

Před 29 lety jsem si dovolila následovat volání svého vnitřního hlasu, jakkoli nerozumné se to z vnějšku mohlo zdát, a odejít ze zajímavé pracovní pozice v mezinárodní společnosti. Měla jsem pocit, že moje místo je někde jinde. Nebylo jasné, kudy ta cesta povede, jen jsem slyšela to volání. Teprve později mi došlo, že jsem se vydala cestou na které byl prostor pro rozvíjení ženství včetně jemné ženské stránky.

Postupně jsem se stala také ženou partnerkou, maminkou dvou dětí, začala kreslit mandaly a zkoumat hlouběji, jak fungují vztahy mezi lidmi. Do firemního prostředí jsem se vrátila, ale již jako lektorka firemních jazykových kurzů, kde byl prostor i pro individuální přístup, pestré metody a tvoření  a také pro radost, hloubku a otevřenost. K těmto kurzům se postupně začaly přidávat osobní konzultace, prožitkové přednášky a setkání.

Sama jsem absolvovala mnoho seminářů osobního rozvoje i několik výcviků. Oslovila mě hlavně metoda rodinných a systemických konstelací, jemná práce s tělem, se stínovými tématy, se sny a terapie tancem. Své vzdělání si dále prohlubuji. Věnuji se také samostudiu různých oborů.

Za nejdůležitější však považuji život sám, každodenní setkávání, zrcadlení a přijímání toho, co právě teď je, a zkušenosti, které toto každodenní vylaďování všeho, co k životu patří, přináší.

Jsem autorkou knihy omalovánek pro vnitřní dítě Žasnoucíma očima, mnoha mandal a knihy Žena s prožitkovými mandala kartami, která  ženu jemně provází na cestě k sobě samé, ke své přirozenosti a hlubinné tvořivosti, rozvíjí intuici a propojení s vnitřním hlasem. Mandala karty ke knize Žena vznikaly deset let. Na jaře 2019 vyšel komplet Žena v nové rozšířené verzi tentokrát se 44 mandala kartami.

Před 29 jsem si dovolila vydat se za hlasem svého srdce a voláním své duše a tuto zkušenost ráda sdílím s ostatními ženami. Každá žena je jedinečná, s jinými dary, touhami, přáními a sny. Stojí za to je následovat..

Podrobněji na www.martizena.cz

Aneta Pavlová

Hormonální jógová terapie pro ženy; projekt Život je krásný

Jsem umělecká duše, milovnice jógy a tance, stromů a zvířat. Baví mě setkávat se a spolupracovat s dětmi i dospělými, objevovat nové možnosti, rozvíjet kreativitu a podporovat radost a vyrovnanost.

Mým darem je laskavý přístup a plná přítomnost, kterou věnuji každému člověku v čase, kdy se potkáme. Mám ráda propojování lidí a činností a oceňuji přející pozornost, která nám dovoluje měnit vzájemné vztahy i životní situace a vytváří nová přátelství.

A to myslím, že se nám podařilo zrealizovat s Janou Coufalovou  ve společném projektu „Život je krásný“, kde  se věnujeme ženám – rozvíjíme a pečujeme o jejich vnitřní a vnější krásu, zaměřujeme se na trvalou spokojenost v jejich životech a tvoříme  vědomější vztah k sobě samé.

Lektorské a poradenské činnosti se věnuji 16 let, především v oblasti psychosociálních dovedností, práce s tělem, rozvoje kreativity, rétoriky a teambuildingu.

Moje studia na Univerzitě Karlově , Akademii múzických umění, Université Michel de Montaigne ve Francii, výcviky a kurzy, kterými jsem prošla, mají společného jmenovatele – zkušenost a zájem o poznání, které předávám dál.

Jsem mezinárodní učitelkou Kundalini Yogy a Hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigues.

Ilona Raušová

Čakry, individuální terapie

Když celý život honíte ty nesprávné věci, narazíte. Naštěstí je již tato věta pro můj život minulostí.

Jmenuji se Ilona a vystudovala jsem Provozně ekonomickou fakultu v Praze. Vždy mě bavil kontakt s lidmi a tak jsem se začala věnovat obchodování. Měla jsem úspěch, vychovávala a vedla další lidi. Podřídila jsem tomu všechno. Patnáct let tvrdé práce. Nevnímala jsem signály, že se něco mění, že je něco špatně. Tak dlouho jsem se přepínala, až tělo nevydrželo.

Byla jsem nucena změnit. A to úplně všechno. Práci, soukromí, myšlení, představy, ideály, plány, cíle. Začala jsem se dívat do sebe, poslouchat své tělo. Díky tibetským meditacím jsem objevila tajemství energie života. A co víc, mohu touto energií skrze mé dlaně uzdravovat i ostatní.  Vše se zase dalo do pořádku, můj život je nyní daleko naplněnější, intenzivnější, šťastnější. To, co na začátku vypadalo jako neštěstí, se obrátilo v něco nádherného.

Začala jsem uzdravovat i ostatní, obnovuji jejich životní energii. Mým snem je, aby lidé zase začali věřit sami sobě, ne ostatním, ale sobě. K tomu potřebují, aby jejich čakry byly dokonale otevřené a harmonizované, aby se z těla odstranily všechny emoční bloky a hladina jejich životní energie byla na maximu.

Vytvořila jsem na toto téma přednášky, videa, články a samozřejmě vedu individuální terapie. Nevěřím na náhody, dostalo se mi poznání a cítím povinnost tuto moudrost a tento dar plně využít pro každého, kdo o mojí pomoc požádá.

Terka Mračková

Když jsem se před šesti lety poprvé dostala k józe, zjistila jsem, že mi vyhovují především rychlejší
dynamické lekce, kde se pořádně zapotím, dám si do těla a nemusím na nic myslet. Jsem Beran a občas
jsem do jógových pozic šla dost tvrdohlavě a bez respektu ke svému tělu. Kromě pár obecných rad, které
jsem slyšela na lekcích, jsem nevěděla, jak správně zacházet se svým tělem. Necítila jsem ho a nepoznala
jsem, co mu dělá dobře.

Po čase se zvíře ve mně vybouřilo, mé tělo se protáhlo a posílilo, přestala mě bolet záda. V tu dobu jsem
začala více cítit potřeby svého fyzického těla, a dostala jsem chuť zkusit i jemnější styly jógy, u kterých
jsem se dříve nudila.

Letos na jaře jsem ukončila jógový výcvik u Vaška Krejčíka (mezinárodní RYT 200h) zaměřený na
powerjógu a hathajógu. Zjistila jsem, jak mé tělo funguje, jakými zásadami bych se měla řídit a co mě činí
šťastnou. Od jara 2018 učím soukromé i otevřené lekce a letos na jaře se těším na začátek kurzu jógové
terapie.

Kateřina Schlosserová

Obličejová jóga

Jmenuji se Kateřina Schlosserová a jsem vizážistka a astroložka. Zabývám se také omlazením pleti obličeje i těla.
Více na www.omlazovna.cz a jsem certifikovaná lektorka Obličejové gymnastiky - jógy.
Více informací na www.oblicejova-joga.eu Krása pro ženy je mým posláním, mým koníčkem a prací již 25 let.

Ženám zvedám sebevědomí a učím je aby se měly více rády. Jsem specialistka zejména na proměny žen, 25 let také líčím nevěsty, ženy na společenské akce, navrhuji účesy a učím ženy se líčit, oblékat se a rozzářit se barvami oblékání.

Martina Smíšková

Australské květové esence

Martina se již několik let zabývá studiemi, zaměřené na sebepoznání a osobní rozvoj člověka. Je praktikem a jedinou certifikovanou lektorkou Australských květových esencí v České republice a na Slovensku. Základní seminář vedený tvůrcem esencí Ianem Whitem absolvovala v Rakousku. Následujících seminářů se účastnila v Nizozemí a Rakousku. Martina pořádá semináře a přednášky v Praze a okolí. Je moc ráda, že může tuto účinnou léčebnou metodu rozvíjet a šířit dále. Austrálii několikrát navštívila. Krása, rozmanitost, barevnost a mystičnost tamnějších rostlin ji očarovala již při první návštěvě v roce 1997. Většinu svého volného času tráví v přírodě. Martina pěstuje bylinky, věnuje se tai-chi, józe a v zimě lyžování. Mluví anglicky a španělsky. Ráda cestuje, poznává nové lidi a její smysl pro humor je nakažlivý pro každého, kdo je v její blízkosti. Řídí se mottem “Umíš-li si vysnít svůj sen, pak vlastníš i klíč k jeho realizaci” , které sama názorně demonstruje na své osobní cestě. Prostřednictvím australských květových esencí pomáhá Martina lidem najít smysl života a přinést do přítomnosti pocity radosti, smíchu a štěstí.

Jana Jakušev Šrýtrová

The Art of Yoga & Aromatherapy

Sport mě díky podpoře rodičů provází od malička. Začínala jsem s gymnastikou, baletem a aerobikem. Všechny tyto základy jsem zúročila ve sportu zvaném cheerleading. Provázel mě deseti sportovními sezónami u významných sportovních klubů a institucí (např. česká hokejová extraliga, kontinentální hokejová liga). Nyní jsem certifikovaným instruktorem jógy, SM Systému pro zdravá záda, kompenzačních cvičení, tance a saunovým animátorem. Baví mě vše kolem aromaterapie - její prvky využívám i při lekcích jógy. 

Petra Torová

Expertka na vůně, aromaterapii a čerstvou kosmetiku

Díky vůním zprostředkovávám ženám cestu k jejich pravému já, k jejich vnitřní ženě.
 
Už v dětství chtěla být alchymistkou. Fascinovaly ji vůně, magický svět destilace a chemie obecně, kdy ze dvou látek vzniká třetí, úplně jiná. Tato fascinace ji přivedla ke studiu chemie na vysoké škole a pak dále k přírodním vůním, aromaterapii, bylinkám a přírodnímu léčení.

Vystudovala Vysokou školu chemicko- technologickou v Praze a pracovala téměř 20 15 let v oblasti kontroly kvality a životního prostředí v potravinářství a zdravotnictví. Je absolventkou pražského Institutu aromaterapie a jako odborná aromaterapeutka nabízí aromamasáže, workshopy a tvorbu voňavých směsí na míru.

Je členkou týmu tvořícího aromaweb Kouzlo vůní a rozhovor s ní si můžete přečíst zde:

https://www.kouzlovuni.cz/piseme-pro-vas-petra-torova-rada-inspiruji-ostatni-tim-co-se-mi-osvedcilo-rozhovor/

Lukáš Vondra

Odborný konzultant Feng Shui a fotograf

Jsem odborný konzultant Feng Shui a fotograf. Absolvoval jsem Tradiční Čínskou Školu Feng Shui 168 Roberta Halusky, Českou školu Feng Shui Ing. arch Otakara Chocholy a Ing. Davida Eyera a v rámci The New York Shool of Feng Shui Rogera Greena jsem získal Mezinárodní certifikát. Studium stejných principů, a různých přístupů mých učitelů mi otevřelo cestu k vlastní praxi profesionálního konzultanta Feng Shui. Navíc se věnuji výkladu BA-ZI (čtyř pilířů osudu) jako samostatné disciplíně.

Život je pro mne Cesta a s každým dalším poradenstvím i konzultací mám radost z toho, že vědomosti předávané po tisíce let jsou stále aktuální a hlavně prakticky fungují.

To mi dává mandát dělat a žít dobré FENG SHUI

Můj příběh a moje vzdělání...

Vystudoval jsem strojní průmyslovku a pak Strojní fakultu ČVUT v Praze, dosáhl jistých met, abych se našel jako strojní inženýr v oblasti nákupu a časem se dostal až do vedoucí manažerské pozice farmaceutické firmy a byl zodpovědný za svůj tým a region ČR/SR. To všechno jen proto, abych se jednoho dne musel zastavit a ohlédnout se za tím, co jsem vlastně v životě dokázal, co jsem za ta léta vytvořil, o kolik vylepšil svůj život a o kolik jsem zlepšil své okolí... Rozhlédl jsem se a uviděl podobně tápající vrstevníky a rozhodl se k radikální změně Cesty. 

Začal jsem se naplno věnovat mé celoživotní lásce k fotografii. Měl jsem navíc to štěstí, že mne otestovalo několik nepříjemných životních zkoušek a já potkal Feng Shui. Celý taoistický přístup mne oslovil a neustále si v životě ověřuji, jak jeho principy fungují nejen v lidském těle, ale i při práci s prostorem a dokonce i v životě společenském a poznání sebe sama. To, že Feng Shui využívají v byznysu i celosvětově prosperující obchodní společnosti, mne utvrdilo v tom, že se jedná o něco daleko významnějšího, než je pouze interiérový design a že využití tohoto učení přesahuje hranice, které si sami dáváme. Vystudoval jsem dvě školy Feng Shui, získal mezinárodní certifikaci a začal uplatňovat nabyté vědomosti v praxi. Stále jsem překvapený, jak účinné toto staré učení je i v moderním pojetí světa a jsem šťastný, že jej mohu dál šířit a prohlubovat.