Den otevřených dveří ve Studiu Hortenzie

8.1.2019

17:00 - 21:00 hod.

vstup ZDARMA

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří do Studia Hortenzie, Opletalova 55 v Praze.
 
Počet mít na jednotlivých lekcích a přednáškách je omezen, proto si včas rezervujete své místo na info@hortenzie.com
 
PROGRAM:

17:00 - 17:30 / cvičební lekce

Monika Sedláková: Vinyasa

Dech, pohyb, koncentrace a protažení. Proplouvejme dynamicky z asány do asány v rytmu dechu, který zahřeje tělo a přitáhne pozornost do přítomného okamžiku, zastaví mysl. Dynamické, silové lekce, které však uvolňují napětí v těle, v sobě snoubí nová propojení pozic, přechody mezi asánami. Posílí hluboký stabilizační systém a rovnováhu. Pro všechny: od začátečníků po pokročilé. Nudit se nikdo nebude.


17:45 - 18:15  / přednáška s ukázkou protistresových cviků

Jana Hrabalová: Léčivá hormonální jóga a kdy pomáhá?

Chcete se dozvědět více o hormonální jógové terapii - co to vlastně je? Jak toto dynamické cvičení vzniklo? Jak na naše tělo působí? Víte, že pomáhá nejen ženám, které chtějí otěhotnět či se potýkají se symptomy menopauzy, jak se mnozí mylně domnívají? Je určena všem ženám a dokonce i mužům, kteří zažívají každodenní stres, mají pocit, že ztrácí vitalitu, cítí se unaveně, zkrátka potřebují znovu nalít krev do žil a začít se víc usmívat a cítit se spokojeně nebo nastartovat tělo k hubnutí. Pomůže všem, kteří trpí nespavostí, zažívají syndrom vyhoření, úzkostné stavy, vypadávání vlasů či nízké libido. Hormonální jóga navíc umí rozproudit lymfu, posílit imunitu, odstranit migrény. Tak co? Našli jste se? Přijďte a naučím vás několik jednoduchých fíglů, jak zatočit se stresem, který způsobuje hormonální výkyvy.


18:30 - 19:00 / cvičební lekce

Terka Mračková: Hatha jóga

Lekce hatha jógy mají pomalejší a klidnější tempo, přechody z pozice do pozice jsou jemné a plynulé a
dávají nám možnost více se soustředit na náš dech a tělo. Je vhodná pro začátečníky i mírně pokročilé.
Přesto nemusí být hatha jóga nuda... lekce mohou být fyzicky i psychicky poměrně náročné, avšak
nemusíte se bát. Každý jogín cvičí tak, jak mu to jeho tělo dovolí a jak on sám uzná za vhodné a především pro radost 🙂


19:15 - 19:45 / cvičební lekce

Linda Donáthová: Jin Jang jóga

Proplujeme spolu příjemnou chvilkou, při níž si zacvičíme, protáhneme se a stihneme si i odpočinout v ásanách, které jsou ideální pro relaxaci. Ukážeme si, že lze propojit tradiční jógu s postupy z moderních směrů tak, aby si lekci užil každý – začátečník i pokročilý jogín. A výsledek? "Nové tělo a nová hlava" – po každé jin jang lekci ještě lehčí, uvolněnější, pohodovější. 


20:00 - 20:30 / přednáška

Iva Fiedlerová: Ženské zdraví

Rychlé tempo moderního života, stres v práci, péče o děti a domácnost a spoustu jiných povinností dnes čeká každou ženu. Není se tak čemu divit, že přicházejí ženské problémy (PMS, bolestivá a nepravidelná menstruace, zánětlivé procesy atd). Ráda Vás seznámím s bylinnými přípravky, které mají jemnější působení, jsou méně toxické než syntetické léky, nejsou návykové  a nevyvolávají alergie.

Zdraví se nedá koupit – zdravím můžete jen zaplatit…


20:30 - 21:00 / přednáška

Jana Hrabalová: Lymfa = imunita, zdraví a krása

Povíme si, jak funguje naše lymfa - jaký má vliv na naše zdraví a jak pomocí speciálních technik, ale také např. galvanoterapie dosáhnout mladistvějšího vzhledu, pevnější pokožky a zbavit se zadržované vody, jak v oblasti obličeje, tak celého těla. Zkrátka jak dosáhnout vynikajících výsledků a vypadat o pár let mladší! Pokud se cítíte stále unavená, máte pocit, že přibíráte jen, když se na jídlo podíváte a nedaří se Vám zhubnout nebo Vám dokonce otékají kotníky, obličej či jiné části těla...trpíte často infekčními onemocněními...na vině může být váš lymfatický systém! Co to vlastně ta LYMFA je? Lymfa neboli míza je tekutina, která proudí spletí cév a uzlin a zachytává cizorodé částice a mikroorganismy v našem těle a navíc vstřebává tuky, které pak odvádí pryč z těla. Velmi úzce tedy souvisí s naší imunitou.

Lymfy není třeba se bát - lymfu je dobré znát…