21.6.2018
Myšlenková očista, je technika, pomocí které se člověk učí kontrolovat své vlastní myšlenky, rozumět svým pocitům a poznávat sebe sama. Výsledkem je relaxace svalů, šlach, nervů a všech tělesných orgánů, dochází k regeneraci těla.
Mozek je prostě schopen se měnit a adaptovat v průběhu života. V mozku můžeme změnit chybná nastavení, která když se nevyčistí relaxační technikou, mohou vést až k nemocem. Je to jemná a šetrná technika.
Klient je pak na sebe výrazně pyšný, že dokázal po určitém čase, ovládat své myšlenky – buňky v celém těle. Užívá si harmonie, pohodu, zdraví a spokojenost.
Výzkumy vlivu relaxačních technik jako je myšlenková očista, meditace, EFT, NLP, Ho´oponopono, Silvova metoda, hypnóza, akupunktura, akupresura, psycho-kineziologie, energetická psychologie a další, probíhají již od šedesátých let a kořeny těchto relaxačních metod jsou z doby před 5000 lety.
Myšlenková očista tedy není nic nového.
Jak tedy technicky myšlenková očista funguje
V našem těle jsou tzv. neuropřenašeče. Je to chemická látka, která přirozeným způsobem vzniká v nervové soustavě živočichů, slouží v ní k přenášení vzruchů (pozitivních ale i negativních) a zprostředkovávají tím komunikaci mezi buňkami. Tento postup v těle je vědecky podložen, vlastníme ho všichni. Neuropřenašeče tak ovlivňují chování buněk z hlediska duševního a fyzického (pozitivně ale i negativně).
Tak například, jestliže máme ve svém životě stres a je jedno jak často a jaký, tak přijímané negativní vzruchy (vzruch = když Vám někdo něco vyčítá, manipuluje s Vámi, je neslušný, klamavý, tupý, vydírá, ponižuje, mluví k vám sprostě, ale také například naše vnitřní rozhovory …), které se dostávají uvedenou cestou do buněk. Buňky to od chemické látky přijímají, musí to přijmout, protože jim to chemická látka „přinesla“. Buňky se tak naplní tím negativním, nezvládnou být zdravé a onemocní. „Buňka donesený vzruch převzala a neodmlouvá“. A je jedno, jestli jsou to buňky v hlavě, nebo jinde v těle.
Zrovna tak fungují buňky, když se člověk učí například chodit. Vzruch se dostává do buněk a buňky poslechnou, tak si člověk díky buňkám pamatuje, že umí chodit, číst, psát, že se umí učit …
Jestliže, stejnou cestou nabídneme buňkám pozitivní vzruch (vzruch = laskavost, vlídnost, pochvala, soucit, úsměv, radost, láska, klidná slova …) dostává se tento vzruch také do buněk a buňky opět poslechnou, ale v tomto případě se začnou od samého začátku postupně naplňovat tím pozitivním, následně uzdravovat, protože to je správný vzruch, který ke zdravému životu potřebují. Příště, při pokračování v tomto pozitivním postupu, budou buňky více a více odolné dalšímu stresu. Naučí se téměř vše a mohou se téměř vše i odnaučit. Je to jen na vzruchu, který buňkám předložíme. Možno používat i jako prevenci.
Ale hlavní je na Vás, podobně jako při učení se cizímu jazyku. Vy si pozitivní vzruchy (stejně jako slova cizího jazyka) musíte do hlavy dostat sami, tentokrát pouhým nasloucháním. Je to tak jednoduché, že se tomu až nechce věřit.
Příklady, které skoro každý známe ze svého vlastního života, jak negativní nebo pozitivní myšlenka vyřčená, nebo jen náš vnitřní hlas, ale také vnější negativní nebo pozitivní podnět působí na buňky, tedy na funkce našeho těla:
Myšlenka je rozhodující a dostatek pozitivních myšlenek = myšlenková očista, je výsledek k nezaplacení.
To, co si neseme ve své duši, takový je svět kolem nás si tvoříme. To dobré nebo to špatné si vytváříme samy, nikoli lidé nebo svět kolem nás.
Eva Kulhánková
25.6.2018
Jsme na sociálních sítích, sledujte nás
E-mailový newsletter
Budeme vás informovat o novinkách u nás ve Studiu a jako prvním vám vždy pošleme nově vypsané termíny seminářů. Pokud máte téma, které byste chtěli u nás v Hortenzii absolvovat, dejte nám vědět.