Polední jóga pro svěží mysl a flexi tělo

středa 17.10., 24.10., 31.10., 7.11., 14.11., 21.11., 28.11. vždy 11:30 - 12:30

Studio Hortenzie, Praha, Opletalova 55 u Hlavního nádraží

Lektorka Kristína Korecová

150 Kč 

Polední jóga pro svěží mysl a flexi tělo

Energetizující polední jógové sekvence pro harmonické povzbuzení a radostné naladění, díky kterému lépe zvládnete další povinnosti vašeho dne. Rozproudíme naši energii, prohloubíme dech a uvolníme spazma páteře. Osvěžíte se vlastním hormonálním koktejlem a vaše nálada se viditelně zlepší. Zkvalitněte si prožitek dne posílením těla a mysli v poledním čase, uvolněním tenzí ve vašem těle a vyvážením funkcí systému žláz s vnitřní sekrecí a vyrovnáním emocí. Kurz vede certifikovaná lektorka jógy Kristína Korecová.

Účinky jógy aneb proč začít dělat jógu

Začnete opravdu dýchat

Kdo dýchá ten žije. Jógové dechové techniky umí zharmonizovat celé tělo, pročišťují celé dýchací ústrojí i nosní dutiny, umí zahřát či ochladit organizmus, aktivují se nervová zakončení v nosní sliznici, dodávají tělu energii a udržují tělo zdravé.

Zbavíte se dopadů stresu

Jóga pomáhá vyloučit toxické účinky stresu z těla. Odstranění stresu vede mimo jiné ke snížení psychické zátěže, která souvisí s mnohými vážnými onemocněními. Dlouhodobý stres blokuje naši imunitu a schopnost nastartovat samoléčebné procesy.

Úleva od bolesti zad

Bolí vás záda anebo máte ztuhlé trapézy od věčného sezení u počítače? Důvodem je jednostranné zatěžování určitých partií. Jóga dopřeje i tomu nejschovanějšímu svalu příjemný pohyb a protažení. Navíc se také pravidelným cvičením zpevní vnitřní svaly a vaše tělo bude jásat.

Lepší flexibilita těla

Jóga je komplexní cvičení, které protáhne a posílí celé tělo včetně hlubokého stabilizačního systému. Při pravidelném cvičení tak získáte mnohem větší rozsah pohybu, budete flexibilnější. Čím flexibilnější bude vaše tělo – tím flexibilnější bude vaše mysl.

Větší stabilita a sebevědomí

Máte pocit, že se prostě nikdy neudržíte na jedné noze a myslíte si, že některé pozice zkrátka nejsou pro vás? Brzy uvidíte, že to jde – výsledky se dostavují velmi rychle. Cvičení jógy navíc omlazuje vaše buňky. Po zlepšení rovnováhy fyzické se za nedlouho přidá i ta psychická.

Nastartuje se váš metabolismus

Pravidelné cvičení jógy vám nastartuje metabolismus, který díky sedavému zaměstnání a věkem zpomaluje….Co je nejdůležitější při hubnutí – právě metabolismus, který dobře funguje. Tím se nastartuje lepší spalování tuků. Mimo jiné se Vaše tělo celkově zpevní a tudíž působí pevněji a štíhleji.

Budete se lépe soustředit

Při cvičení jógy si vyčistíte hlavu, zapomenete na povinnosti všedního dne a soustředíte se jen na tady a teď. Jóga má největší vliv na vaši psychiku a mozek - jednotlivé cviky vyžadují vaši plnou pozornost a nakonec zjistíte, že jste úplně vypustili všechny zbytečné myšlenky z hlavy. V práci pak zjistíte, že se lépe soustředíte na zadané úkoly. Navíc vás jen tak nerozháže jakákoliv stresová situace – vše budete řešit s nadhledem a větší pohodou. Na svůj život se budete dívat úplně jinak a celkově zpomalíte.

Vaše orgány Vám poděkují

Cvičení jednotlivých ásán pozitivně ovlivňuje i vaše vnitřní orgány a žlázy s vnitřní sekrecí a tím se harmonizují také hormonální hladiny v těle. Startují se tím samolébečné procesy, zvyšuje se plodnost u mužů i žen a navíc také kreativita. Navíc se do těla dostává více kyslíku a tělo se detoxikuje, zároveň se zvětšuje kapacitu plic. Jóga působí preventivně na civilizační choroby - osteoporóza, nespavost, inkontinence, syndromu karpálního tunelu, kardiovaskulární problémy, atd.

Kontraindikace

  • Těhotenství
  • Šestinedělí
  • Nespecifikované bolesti břicha

Program

Jednotlivé lekce budou kombinací následujícího:

  • úvodní meditace s aromaolejem
  • dechová cvičení - pránajáma na rozpohybování a rozproudění pránické energie
  • jemně dynamická praxe, která má aktivizující a detoxikační účinky
  • závěrečné zklidnění, zvuková lázeň, integrace ásánové praxe v šavásaně

Organizační informace

Kdy

          středa vždy 11:30 - 12:30

Kde

Studio Hortenzie, Opletalova 55, P-1, hned u Hlavního nádraží, mapa.

Recepce

Na recepci sdělte jméno, obdržíte kartu a sjedete do -1. podlaží výtahem.

Kdy dorazit

Přijďte 15 min. předem, ale ne dříve - může probíhat předchozí lekce.

Když se zpozdíte

Budeme už cvičit a nemusíme vás slyšet. Přijďte, prosím, včas.

Nezvonit

Pokud jsou dveře zavřeny, nezvoňte. Vyčkejte na křesílkách před studiem.

S sebou

Stačí pohodlné oblečení a dobrou náladu. Nic jiného nepotřebujete 🙂

Platba

Převodem na účet. Instrukce pro platbu přijdou ihned po přihlášení.

Občerstvení

Nabídneme Vám vodu a čaj - samozřejmě zdarma.

Vede

Kristína Korecová

Certifikovaná lektorka jógy

Přihlášení

Polední jóga pro svěží mysl a flexi tělo

středa: 26.9. - 28.11.2018

vždy 11:30 až 12:30 hod.

lektorka Kristína Korecová

Cena 150 Kč za lekci, platba převodem na účet, instrukce pro platbu obdržíte e-mailem.