Jemná večerní jóga

úterky: 22.1., 29.1., 5.2., 12.2., 19.2., 26.2., 5.3., 12.3., 19.3., 26.3., 2.4., 9.4. vždy 19:00 - 20:15

Studio Hortenzie, Praha, Opletalova 55 u Hlavního nádraží

Lektorka Terka Mračková

250 Kč za lekci / 225 Kč pokud si předplatíte alespoň 6 lekcí- ušetříte 10% 

Věděli jste o příspěvku od zdravotní pojišťovny (VZP, VOZP, atd.) ve výši 500 Kč? Cena lekce v rámci kurzu je pak 183 Kč/75 minut (ušetříte 67 Kč za lekci) - podrobnosti ZDE:

https://www.vzp.cz/pojistenci/vyhody-a-prispevky/dospeli/pohybove-aktivity

https://www.vozp.cz/cs/klient/programy-preventivni-pece/Program-POHYB/

 

Další z neznámých slov, které poslední dobou často vídáme v názvech jógových lekcí či na internetu - hatha jóga. Co znamená? Hatha jóga je styl jógy, který spojuje náš dech s delší výdrží v ásanách (jógových pozicích). Učí nás trpělivosti k sobě samým, k našim výkonům, k pulsování myšlenek v naší hlavě.
Jejím cílem je zapojit každý sval v těle, zklidnit naši mysl i dech a dovolit dechu a klidu převzít kontrolu nad naším tělem. Jóga očišťuje naše tělo a nabíjí nás klidnou energií.
V józe nás nikdo nehodnotí a neznámkuje. U jógy se díky našemu soustředění sami na sebe učíme zůstávat pouze v prostoru své podložky, zklidnit se, soustředit se a zapomenout na naše okolí. Naši pozornost směřujeme dovnitř, nikoli ven. Lekce jemné večerní jógy mají pomalejší a klidnější tempo, přechody z pozice do pozice jsou jemné a plynulé a dávají nám možnost více se soustředit na náš dech a tělo. Je vhodná pro začátečníky i mírně pokročilé.
Přesto ale nemusí být tyto lekce nuda – mohou být fyzicky i psychicky poměrně náročné, avšak nemusíte se bát. Každý jogín cvičí tak, jak mu to jeho tělo dovolí a jak on sám uzná za vhodné.
V tomto kurzu se budeme věnovat základním jógovým pozicím, rišikéšskému pozdravu slunci, dechu, dechovým cvičením a jejich spojení s ásanami. Budeme protahovat tělo a zklidňovat uspěchanou mysl.
 
Tento kurz obsahuje 12 lekcí (75 min) a bude obsahovat základní teorii a terminologii (základní principy jógy, zdravého jógového pohybu a základní informace o jednotlivých ásanách).
Těším se na Vás, Terka.

Účinky jógy aneb proč začít dělat jógu

Začnete opravdu dýchat

Kdo dýchá ten žije. Jógové dechové techniky umí zharmonizovat celé tělo, pročišťují celé dýchací ústrojí i nosní dutiny, umí zahřát či ochladit organizmus, aktivují se nervová zakončení v nosní sliznici, dodávají tělu energii a udržují tělo zdravé.

Zbavíte se dopadů stresu

Jóga pomáhá vyloučit toxické účinky stresu z těla. Odstranění stresu vede mimo jiné ke snížení psychické zátěže, která souvisí s mnohými vážnými onemocněními. Dlouhodobý stres blokuje naši imunitu a schopnost nastartovat samoléčebné procesy.

Úleva od bolesti zad

Bolí vás záda anebo máte ztuhlé trapézy od věčného sezení u počítače? Důvodem je jednostranné zatěžování určitých partií. Jóga dopřeje i tomu nejschovanějšímu svalu příjemný pohyb a protažení. Navíc se také pravidelným cvičením zpevní vnitřní svaly a vaše tělo bude jásat.

Lepší flexibilita těla

Jóga je komplexní cvičení, které protáhne a posílí celé tělo včetně hlubokého stabilizačního systému. Při pravidelném cvičení tak získáte mnohem větší rozsah pohybu, budete flexibilnější. Čím flexibilnější bude vaše tělo – tím flexibilnější bude vaše mysl.

Větší stabilita a sebevědomí

Máte pocit, že se prostě nikdy neudržíte na jedné noze a myslíte si, že některé pozice zkrátka nejsou pro vás? Brzy uvidíte, že to jde – výsledky se dostavují velmi rychle. Cvičení jógy navíc omlazuje vaše buňky. Po zlepšení rovnováhy fyzické se za nedlouho přidá i ta psychická.

Nastartuje se váš metabolismus

Pravidelné cvičení jógy vám nastartuje metabolismus, který díky sedavému zaměstnání a věkem zpomaluje….Co je nejdůležitější při hubnutí – právě metabolismus, který dobře funguje. Tím se nastartuje lepší spalování tuků. Mimo jiné se Vaše tělo celkově zpevní a tudíž působí pevněji a štíhleji.

Budete se lépe soustředit

Při cvičení jógy si vyčistíte hlavu, zapomenete na povinnosti všedního dne a soustředíte se jen na tady a teď. Jóga má největší vliv na vaši psychiku a mozek - jednotlivé cviky vyžadují vaši plnou pozornost a nakonec zjistíte, že jste úplně vypustili všechny zbytečné myšlenky z hlavy. V práci pak zjistíte, že se lépe soustředíte na zadané úkoly. Navíc vás jen tak nerozháže jakákoliv stresová situace – vše budete řešit s nadhledem a větší pohodou. Na svůj život se budete dívat úplně jinak a celkově zpomalíte.

Vaše orgány Vám poděkují

Cvičení jednotlivých ásán pozitivně ovlivňuje i vaše vnitřní orgány a žlázy s vnitřní sekrecí a tím se harmonizují také hormonální hladiny v těle. Startují se tím samolébečné procesy, zvyšuje se plodnost u mužů i žen a navíc také kreativita. Navíc se do těla dostává více kyslíku a tělo se detoxikuje, zároveň se zvětšuje kapacitu plic. Jóga působí preventivně na civilizační choroby - osteoporóza, nespavost, inkontinence, syndromu karpálního tunelu, kardiovaskulární problémy, atd.

Kontraindikace

Nespecifikované bolesti břicha

Organizační informace

Kdy

úterky vždy 19:00 - 20:15

Kde

Studio Hortenzie, Opletalova 55, P-1, hned u Hlavního nádraží, mapa.

Recepce

Na recepci sdělte jméno, obdržíte kartu a sjedete do -1. podlaží výtahem.

Kdy dorazit

Přijďte 15 min. předem, ale ne dříve - může probíhat předchozí lekce.

Když se zpozdíte

Budeme už cvičit a nemusíme vás slyšet. Přijďte, prosím, včas.

Nezvonit

Pokud jsou dveře zavřeny, nezvoňte. Vyčkejte na křesílkách před studiem.

S sebou

Stačí pohodlné oblečení a dobrou náladu. Nic jiného nepotřebujete 🙂

Platba

Převodem na účet. Instrukce pro platbu přijdou ihned po přihlášení.

Občerstvení

Nabídneme Vám vodu a čaj - samozřejmě zdarma.

Vede

Terka Mračková

Certifikovaná lektorka jógy

Přihlášení

Kurz - Hatha jóga

úterý: 22.1. - 9.4.2019

vždy 19:00 až 20:15 hod.

lektorka Terka Mračková

250 Kč za lekci

225 Kč za lekci pokud si předplatíte celý kurz tj. 12 lekcí - ušetříte 10% tj. 300 Kč

Cena celého kurzu 2.700 Kč místo 3.000 Kč

platba převodem na účet, instrukce pro platbu obdržíte e-mailem.