Kurz - Jóga pro začátečníky

úterky: 22.1., 29.1., 5.2., 12.2., 19.2., 26.2., 5.3., 12.3., 19.3., 26.3., 2.4., 9.4. vždy 17:30 - 18:45

Studio Hortenzie, Praha, Opletalova 55 u Hlavního nádraží

Lektorka Terka Mračková

250 Kč za lekci / 225 Kč pokud si předplatíte alespoň 6 lekcí- ušetříte 10% 

Věděli jste o příspěvku od zdravotní pojišťovny (VZP, VOZP, atd.) ve výši 500 Kč? Cena lekce je pak 183 Kč/75 minut (ušetříte 67 Kč za lekci) - podrobnosti ZDE:

https://www.vzp.cz/pojistenci/vyhody-a-prispevky/dospeli/pohybove-aktivity

https://www.vozp.cz/cs/klient/programy-preventivni-pece/Program-POHYB/

Tento kurz obsahuje 12 lekcí (75 min) a je vhodný pro úplné začátečníky, kteří si poprvé chtějí přijít vyzkoušet lekci jógy.
Vůbec nevadí, že nesportujete nebo že se nedotknete rukama špiček u nohou. Jóga je tu od toho, aby tělo protáhla a posílila.
Tento kurz je vhodný i pro mírně pokročilé jogíny, kteří už s jógou nějaké zkušenosti mají a chtějí se dozvědět více o jednotlivých ásanách (jógových pozicích) a jejich benefitech, či kteří chtějí více
protáhnout tělo, posílit hluboký stabilizační systém a zklidnit svou mysl.
V tomto kurzu se budeme věnovat základním jógovým pozicím, pozdravu slunci A, B a rišikéšskému pozdravu slunci a dechu. Kurz bude obsahovat základní teorii a terminologii (základní principy jógy,
zdravého jógového pohybu a základní informace o jednotlivých ásanách).

Účinky jógy aneb proč začít dělat jógu

Začnete opravdu dýchat

Kdo dýchá ten žije. Jógové dechové techniky umí zharmonizovat celé tělo, pročišťují celé dýchací ústrojí i nosní dutiny, umí zahřát či ochladit organizmus, aktivují se nervová zakončení v nosní sliznici, dodávají tělu energii a udržují tělo zdravé.

Zbavíte se dopadů stresu

Jóga pomáhá vyloučit toxické účinky stresu z těla. Odstranění stresu vede mimo jiné ke snížení psychické zátěže, která souvisí s mnohými vážnými onemocněními. Dlouhodobý stres blokuje naši imunitu a schopnost nastartovat samoléčebné procesy.

Úleva od bolesti zad

Bolí vás záda anebo máte ztuhlé trapézy od věčného sezení u počítače? Důvodem je jednostranné zatěžování určitých partií. Jóga dopřeje i tomu nejschovanějšímu svalu příjemný pohyb a protažení. Navíc se také pravidelným cvičením zpevní vnitřní svaly a vaše tělo bude jásat.

Lepší flexibilita těla

Jóga je komplexní cvičení, které protáhne a posílí celé tělo včetně hlubokého stabilizačního systému. Při pravidelném cvičení tak získáte mnohem větší rozsah pohybu, budete flexibilnější. Čím flexibilnější bude vaše tělo – tím flexibilnější bude vaše mysl.

Větší stabilita a sebevědomí

Máte pocit, že se prostě nikdy neudržíte na jedné noze a myslíte si, že některé pozice zkrátka nejsou pro vás? Brzy uvidíte, že to jde – výsledky se dostavují velmi rychle. Cvičení jógy navíc omlazuje vaše buňky. Po zlepšení rovnováhy fyzické se za nedlouho přidá i ta psychická.

Nastartuje se váš metabolismus

Pravidelné cvičení jógy vám nastartuje metabolismus, který díky sedavému zaměstnání a věkem zpomaluje….Co je nejdůležitější při hubnutí – právě metabolismus, který dobře funguje. Tím se nastartuje lepší spalování tuků. Mimo jiné se Vaše tělo celkově zpevní a tudíž působí pevněji a štíhleji.

Budete se lépe soustředit

Při cvičení jógy si vyčistíte hlavu, zapomenete na povinnosti všedního dne a soustředíte se jen na tady a teď. Jóga má největší vliv na vaši psychiku a mozek - jednotlivé cviky vyžadují vaši plnou pozornost a nakonec zjistíte, že jste úplně vypustili všechny zbytečné myšlenky z hlavy. V práci pak zjistíte, že se lépe soustředíte na zadané úkoly. Navíc vás jen tak nerozháže jakákoliv stresová situace – vše budete řešit s nadhledem a větší pohodou. Na svůj život se budete dívat úplně jinak a celkově zpomalíte.

Vaše orgány Vám poděkují

Cvičení jednotlivých ásán pozitivně ovlivňuje i vaše vnitřní orgány a žlázy s vnitřní sekrecí a tím se harmonizují také hormonální hladiny v těle. Startují se tím samolébečné procesy, zvyšuje se plodnost u mužů i žen a navíc také kreativita. Navíc se do těla dostává více kyslíku a tělo se detoxikuje, zároveň se zvětšuje kapacitu plic. Jóga působí preventivně na civilizační choroby - osteoporóza, nespavost, inkontinence, syndromu karpálního tunelu, kardiovaskulární problémy, atd.

Kontraindikace

Nespecifikované bolesti břicha

Organizační informace

Kdy

úterky vždy 17:30 - 18:45

Kde

Studio Hortenzie, Opletalova 55, P-1, hned u Hlavního nádraží, mapa.

Recepce

Na recepci sdělte jméno, obdržíte kartu a sjedete do -1. podlaží výtahem.

Kdy dorazit

Přijďte 15 min. předem, ale ne dříve - může probíhat předchozí lekce.

Když se zpozdíte

Budeme už cvičit a nemusíme vás slyšet. Přijďte, prosím, včas.

Nezvonit

Pokud jsou dveře zavřeny, nezvoňte. Vyčkejte na křesílkách před studiem.

S sebou

Stačí pohodlné oblečení a dobrou náladu. Nic jiného nepotřebujete 🙂

Platba

Převodem na účet. Instrukce pro platbu přijdou ihned po přihlášení.

Občerstvení

Nabídneme Vám vodu a čaj - samozřejmě zdarma.

Vede

Terka Mračková

Certifikovaná lektorka jógy

Přihlášení

Kurz - Jóga pro začátečníky

úterý: 22.1. - 9.4.2019

vždy 17:30 až 18:45 hod.

lektorka Terka Mračková

250 Kč za lekci

225 Kč za lekci pokud si předplatíte celý kurz tj. 12 lekcí - ušetříte 10% tj. 300 Kč

Cena celého kurzu 2.700 Kč místo 3.000 Kč

platba převodem na účet, instrukce pro platbu obdržíte e-mailem.