Energetizující POLEDNÍ JÓGA

čtvrtky: 24.1., 31.1., 7.2., 14.2., 21.2., 28.2., 7.3., 14.3., 21.3., 28.3., 4.4., 11.4. vždy 11:30 - 12:30

Studio Hortenzie, Praha, Opletalova 55 u Hlavního nádraží

Lektorka Monika Sedláková

200 Kč za lekci v případě volného místa

170 Kč za lekci pokud si předplatíte celý kurz tj. 12 lekcí - ušetříte 15% tj. 360 Kč

Cena celého kurzu 2.040 Kč místo 2.400 Kč

Věděli jste o příspěvku od zdravotní pojišťovny (VZP, VOZP, atd.) ve výši 500 Kč? Cena lekce v rámci kurzu je pak 128 Kč/60 minut (ušetříte 72 Kč za lekci) - podrobnosti ZDE:

https://www.vzp.cz/pojistenci/vyhody-a-prispevky/dospeli/pohybove-aktivity

https://www.vozp.cz/cs/klient/programy-preventivni-pece/Program-POHYB/

Energetizující POLEDNÍ JÓGA

Energetizující polední jóga pro harmonické povzbuzení a radostné naladění. Rozproudíme vaši energii, prohloubíme dech a uvolníme tenze ve vašem těle, odstraníme dopady stresu z náročného pracovního dne a vy pak lépe zvládnete další povinnosti zbytku dne. Vaše nálada se viditelně zlepší.

Zkvalitněte si prožitek zbytku dne uvolněním těla, rozprouděním energie, odstraněním stresu a zklidněním mysli v poledním čase 🙂

Účinky jógy aneb proč začít dělat jógu

Začnete opravdu dýchat

Kdo dýchá ten žije. Jógové dechové techniky umí zharmonizovat celé tělo, pročišťují celé dýchací ústrojí i nosní dutiny, umí zahřát či ochladit organizmus, aktivují se nervová zakončení v nosní sliznici, dodávají tělu energii a udržují tělo zdravé.

Zbavíte se dopadů stresu

Jóga pomáhá vyloučit toxické účinky stresu z těla. Odstranění stresu vede mimo jiné ke snížení psychické zátěže, která souvisí s mnohými vážnými onemocněními. Dlouhodobý stres blokuje naši imunitu a schopnost nastartovat samoléčebné procesy.

Úleva od bolesti zad

Bolí vás záda anebo máte ztuhlé trapézy od věčného sezení u počítače? Důvodem je jednostranné zatěžování určitých partií. Jóga dopřeje i tomu nejschovanějšímu svalu příjemný pohyb a protažení. Navíc se také pravidelným cvičením zpevní vnitřní svaly a vaše tělo bude jásat.

Lepší flexibilita těla

Jóga je komplexní cvičení, které protáhne a posílí celé tělo včetně hlubokého stabilizačního systému. Při pravidelném cvičení tak získáte mnohem větší rozsah pohybu, budete flexibilnější. Čím flexibilnější bude vaše tělo – tím flexibilnější bude vaše mysl.

Větší stabilita a sebevědomí

Máte pocit, že se prostě nikdy neudržíte na jedné noze a myslíte si, že některé pozice zkrátka nejsou pro vás? Brzy uvidíte, že to jde – výsledky se dostavují velmi rychle. Cvičení jógy navíc omlazuje vaše buňky. Po zlepšení rovnováhy fyzické se za nedlouho přidá i ta psychická.

Nastartuje se váš metabolismus

Pravidelné cvičení jógy vám nastartuje metabolismus, který díky sedavému zaměstnání a věkem zpomaluje….Co je nejdůležitější při hubnutí – právě metabolismus, který dobře funguje. Tím se nastartuje lepší spalování tuků. Mimo jiné se Vaše tělo celkově zpevní a tudíž působí pevněji a štíhleji.

Budete se lépe soustředit

Při cvičení jógy si vyčistíte hlavu, zapomenete na povinnosti všedního dne a soustředíte se jen na tady a teď. Jóga má největší vliv na vaši psychiku a mozek - jednotlivé cviky vyžadují vaši plnou pozornost a nakonec zjistíte, že jste úplně vypustili všechny zbytečné myšlenky z hlavy. V práci pak zjistíte, že se lépe soustředíte na zadané úkoly. Navíc vás jen tak nerozháže jakákoliv stresová situace – vše budete řešit s nadhledem a větší pohodou. Na svůj život se budete dívat úplně jinak a celkově zpomalíte.

Vaše orgány Vám poděkují

Cvičení jednotlivých ásán pozitivně ovlivňuje i vaše vnitřní orgány a žlázy s vnitřní sekrecí a tím se harmonizují také hormonální hladiny v těle. Startují se tím samolébečné procesy, zvyšuje se plodnost u mužů i žen a navíc také kreativita. Navíc se do těla dostává více kyslíku a tělo se detoxikuje, zároveň se zvětšuje kapacitu plic. Jóga působí preventivně na civilizační choroby - osteoporóza, nespavost, inkontinence, syndromu karpálního tunelu, kardiovaskulární problémy, atd.

Kontraindikace

 

  • Nespecifikované bolesti břicha

Organizační informace

Kdy

čtvrtek vždy 11:30 - 12:30

Kde

Studio Hortenzie, Opletalova 55, P-1, hned u Hlavního nádraží, mapa.

Recepce

Na recepci sdělte jméno, obdržíte kartu a sjedete do -1. podlaží výtahem.

Kdy dorazit

Přijďte 15 min. předem, ale ne dříve - může probíhat předchozí lekce.

Když se zpozdíte

Budeme už cvičit a nemusíme vás slyšet. Přijďte, prosím, včas.

Nezvonit

Pokud jsou dveře zavřeny, nezvoňte. Vyčkejte na křesílkách před studiem.

S sebou

Stačí pohodlné oblečení a dobrou náladu. Nic jiného nepotřebujete 🙂

Platba

Převodem na účet. Instrukce pro platbu přijdou ihned po přihlášení.

Občerstvení

Nabídneme Vám vodu a čaj - samozřejmě zdarma.

Vede

Monika Sedláková

Certifikovaná lektorka jógy

Přihlášení

Energizující POLEDNÍ JÓGA

čtvrtek: 24.1. - 11.4.2019

vždy 11:30 až 12:30 hod.

lektorka Monika Sedláková

200 Kč za lekci / 170 Kč za lekci pokud si předplatíte celý kurz tj. 12 lekcí - ušetříte 15% tj. 360 Kč; Cena celého kurzu 2.040 Kč místo 2.400 Kč, platba převodem na účet, instrukce pro platbu obdržíte e-mailem.