Za co mohou neurotransmitery v našem těle?

25.8.2018

Lektorka Eva Kulhánková Vám dnes prozradí, jak fungují tzv. neurotransmitery neboli neuropřenašeče v našem těle a vysvětlí, jak funguje metoda, která se jmenuje MYŠLENKOVÁ OČISTA.

„Při Myšlenkové očistě klient jen odpočívá, leží, naslouchá a tím se od lektora učí postupu“, říká Eva.

Je to až neuvěřitelné, ale mozek a naše tělo mají schopnost se měnit a adaptovat i v průběhu života. V mozku a v těle můžeme změnit chybná nastavení, která když se „vyčistí“ Myšlenkovou očistou, mohou vést k uzdravení. Je to jemná, šetrná a velice účinná technika.

Jestliže jste přetížení a pod dlouhodobým stresem, ovlivňuje to Vaši imunitu a má to dopad na Vaše zdraví. Postupem času totiž začne psychika stále více ovlivňovat tělesné funkce. To znamená, že mnoho bolestí a nemocí je vázáno na náš psychický stav – říkáme, že se jedná o psychosomatické potíže.

Myšlenková očista má za úkol, dodat do těla větší množství pozitivních vzruchů a tím vede tělo ke klidu a zdraví. Nedovolí, aby se stres v těle usadil.

Po Myšlenkové očistě se výrazně zklidníme, ale to neznamená, že z našeho života stres vymizí. Bude do našich životů vstupovat nestále, Vy ale již budete znát postup, jak se stresem pracovat, aby neměl negativní dopad na Vaše tělo a život.

Jak tedy technicky myšlenková očista funguje?

V našem těle jsou tzv. neuropřenašeče (neurotransmitery). Jsou to chemické látky, která přirozeným způsobem vznikají v nervové soustavě živočichů, slouží v ní k přenášení vzruchů (pozitivních ale i negativních) a zprostředkovávají tím komunikaci mezi buňkami. Neuropřenašeče tak ovlivňují chování buněk z hlediska duševního a fyzického (opět pozitivně ale i negativně).
Jestliže tedy máme ve svém životě stres a je jedno jak často a jaký, tak se přijímané negativní vzruchy dostávají do vašich buněk (např. když Vám někdo něco vyčítá, manipuluje s Vámi, je neslušný, klamavý, vydírá, ponižuje, ale také například naše negativní vnitřní rozhovory …). Buňky vzruch od chemické látky přijímají a tak se naplní negativním, nezvládnou být zdravé a onemocní. Buňka jednoduše přinesený vzruch převezme a „neodmlouvá“. A je jedno, jestli jsou to buňky v hlavě nebo jinde v těle.

Zrovna tak fungují buňky, když se člověk učí například chodit. Vzruch se dostává do buněk a buňky „poslechnou“ a tak si člověk díky neurotransmiterům pamatuje, že umí chodit, číst, psát, že se umí učit …

Jestliže, stejnou cestou nabídneme buňkám pozitivní vzruch (např. laskavost, vlídnost, pochvala, soucit, úsměv, radost, láska, klidná slova …) dostává se tento vzruch také do buněk a buňky opět „poslechnou“, ale v tomto případě se začnou od samého začátku postupně naplňovat tím pozitivním, následně uzdravovat, protože to je správný vzruch, který ke zdravému životu potřebují. Při dlouhodobé práci na tomto pozitivním postupu, budou buňky více a více odolné dalšímu stresu. Naučí se téměř vše a mohou se téměř vše i odnaučit. Je to jen na vzruchu, který buňkám nabídneme.

Tato metoda Vám může pomoci:

 • zbavit se, omezit nebo zcela odstranit zlozvyky, fobie, závislosti, úzkosti, frustrace, nervozitu (také např. nervozitu před zkouškou), nespavost, strach, stres, deprese, atd.
 • najít opět cestu k sobě
 • posílit pozitivní vlastnosti/odstranit nežádoucí vlastnosti, psychosomatické potíže
 • roztočit opět pocit štěstí
 • usnadnit navazování kontaktů
 • v partnerském soužití
 • při nedostatku energie
 • při ztrátě smyslu života, syndromu vyhoření
 • odstranit traumata z dětství
 • poradit si s trémou
 • s hubnutím či naopak s nechutenstvím
 • odstranit bradavice, kožní vyrážku, bolesti a mnoho dalšího, co je vázáno na psychiku.

Tuto metodu lze používat i jako prevenci.

Hlavní je tedy teď na Vás – dostat si do hlavy pozitivní vzruchy  – při této metodě to zvládnete pouhým nasloucháním lektorce. Je to tak jednoduché, že se tomu až nechce věřit.

Pokud máte zájem tuto metodu poznat je pro Vás připravena buď úvodní hodina, kde Vám Eva vysvětlí podrobnosti k této metodě a také si ji 45 minut vyzkoušíte. Nebo se můžete rovnou přihlásit na kurz (PŘIHLÁŠENÍ ZDE), který obsahuje 7 setkání – v rámci kurzu se naučíte postup, který si pak můžete praktikovat v domácím prostředí. Je zde ale také možnost, opakovaně navštěvovat další kurz a pracovat tak s lektorkou dlouhodobě.

Na všechny, kteří chtějí nabídnout svým buňkám a svému tělu jen to pozitivní a uzdravit jej se těší,

Eva Kulhánková

Jsme na sociálních sítích, sledujte nás

E-mailový newsletter

Budeme vás informovat o novinkách u nás ve Studiu a jako prvním vám vždy pošleme nově vypsané termíny seminářů. Pokud máte téma, které byste chtěli u nás v Hortenzii absolvovat, dejte nám vědět.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.