Tajemství pánevního dna pohledem VÝCHODU A ZÁPADU

9.9.2018

Pánevní dno…Už jste o něm mnohokrát slyšely, ale nejste si zcela jisty, co to přesně je a jak funguje? A jak si ho můžeme uvědomit v celé jeho kráse, ale i jeho jednotlivé vrstvy? A jak je umět nejen zapojit, ale i uvolnit? Ano, čtete dobře uvolnit. Všude se mluví o posilování, ale už ne o relaxaci. A bez relaxace nemůže být akce. Krom jiného, uvolnění je ženský princip. A víte, že značná část žen nepotřebuje vůbec své pánevní dno posílit, ale naopak uvolnit?

Pánevní dno si zpravidla v běžném životě ani při cvičení jógy neuvědomujeme tak snadno jako paže či nohy a přesto s klenbami chodidel, spodinou lebeční a bránicí úzce souvisí a nejen s nimi. A víte, že ta naše kostěná miska pánve není tak úplně pevná a nehybná, že se dokáže roztančit? A že za ten její tanec je zodpovědné krásně pružící pánevní dno? A když pánev tančí, tak je prostor pánve zdravý, radostný a my též.

Svaly pánevního dna jsou krásnou živou květinou, která velmi citlivě reaguje na naše
pohnutky a nálady.

Jak je na tom naše květina dnes? Je radostná a kvete nebo je povadlá? Co potřebuje? Zalít či potěšit? Už jsem s ní dneska mluvila? I naše emoce ovlivňují stav pánevního dna a jeho funkčnost. A jakpak je to s dechem? Otvírá se má květina s nádechem či výdechem? Kam vlastně dýchám? Co je vlastně správně, akce s nádechem nebo výdechem? Jak to ve svém životě dělám? Co jsem se naučila ve škole či v lekcích jógy a jiných praktikách? A opravdu má dýchání bezprostřední souvislost s pánevním dnem? Jéé, já vůbec nevím, ztratila jsem se …

A co ta energie? Na fyzické rovině jí můžeme vnímat jako pocity tepla, mravenčení či pulsaci. Zároveň vědomým použitím nejhlubší vrstvy pánevního dna se naučíme energii čerpat. A proč to všechno? Lepší se a mizí potíže spojené s touto oblastí, bolestivá menstruace či styk, menopauza, funkční neplodnost, pooperační stavy, myomy a cysty, milostné ladění, mění se prožívání a přístup k životu, vede k pocitu ukotvenosti a zdravého sebevědomí.

Chtete-li zodpovědět všechny tyto otázky a vše si prožít na vlastní kůži – zvu Vás na seminář do krásně ženského Studia Hortenzie v Praze, kde v lehkosti a jemnosti proplujeme metodou 3×3, jejíž pochopení je základním kamenem nejen pro naše ženské zdraví, ale i další techniky, ať jógové, tantrické či jiné. Nejbližší termín ZDE.

Těším se na Vás.

Kamila Jiříková

lektorka jógy a Školy pánevního dna a instruktorka zdravotní tělesné výchovy

www.jogaaskolapanevnihodna.cz

Jsme na sociálních sítích, sledujte nás

E-mailový newsletter

Budeme vás informovat o novinkách u nás ve Studiu a jako prvním vám vždy pošleme nově vypsané termíny seminářů. Pokud máte téma, které byste chtěli u nás v Hortenzii absolvovat, dejte nám vědět.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.